با تاکید سران دو کشور و حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه ایندکس قطر

روابط و همکاری‌های دوجانبه ایران و قطر توسعه می‌یابد

همزمان با تاکید رئیس جمهوری کشورمان و امیر کشور قطر و با حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی دکوراسیون داخلی قطر (Index2018)، روابط و همکاری‌های دو کشور افزایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در تماس تلفنی به مناسبت عید قربان با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر ضمن ضروری قلمداد کردن تلاش برای تسهیل فعالیت بازرگانان و سرمایه‌گذاران دو کشور، با اشاره به وجود ظرفیت‌های فراوان برای توسعه همکاری‌ها در عرصه سیاسی و اقتصادی میان ایران و قطر افزود: هیچ مانعی در مسیر تقویت این همکاری‌های مشترک نیست. امیر قطر نیز در این گفتگو بر توسعه همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور تاکید کرد.

روحانی همچنین با اشاره به توانمندی شرکت‌های ایرانی برای اجرای پروژه‌های عمرانی در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: شرکت‌های ایرانی برای صدور خدمات فنی و مهندسی به‌ویژه مشارکت در اجرای پروژه‌های عمرانی قطر برای مسابقات جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲  میلادی کاملا آمادگی دارند.

گفتنی است دولت قطر برای میزبانی از بزرگترین رویداد ورزشی جهان یعنی جام جهانی ۲۰۲۲ که قرار است برای اولین بار در یک کشور عربی برگزار شود، هفته ای ۵۰۰ میلیون دلار هزینه می کند. اکنون ثروتمندترین کشور جهان از نظر میزان درآمد سرانه، تمام توانش را به کار گرفته و متعهد شده تا ۲۰۰ میلیارد دلار برای توسعه حداقل ۸ استادیوم جدید هزینه کند، یک سیستم مترو و قطار ۳۵ میلیارد دلاری ایجاد کند و یک شهر جدید با ظرفیت ۲۰۰ هزار نفر احداث نماید.

از همین رو شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان با توجه به پتانسیل شرکت های ایرانی فعال در حوزه ساخت و ساز، تولید و صادرات مصالح ساختمانی و خدمات فنی مهندسی با رویکرد دکوراسیون داخلی، طراحی و تزئین اقدام به برگزاری پاویون ملی ایران در نمایشگاه بین المللی دکوراسیون داخلی قطر INDEX QATAR 2018 در تاریخ ۲۲ تا ۲۴ آبان ماه نموده است.

علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر و رزرو غرفه می‌توانند با شماره‌های ۰۳۱۳۲۶۰۱۶۰۸۳ و ۰۹۱۲۹۴۷۹۲۵۱ و ۰۹۱۲۹۴۷۹۵۶ تماس حاصل نمایند.