شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان پاویون ملی ایران را در نمایشگاه بین‌المللی دکوراسیون داخلی و صنعت ساختمان عمان برپا خواهد کرد تا فرصت بی‌نظیری برای توسعه فعالیت‌های بین‌المللی تجاری فعالان اقتصادی ایران فراهم آورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، طبق گزارش دفتر معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، دو کشور جمهوری اسلامی ایران و سلطان‌نشین عمان در سال ۱۳۹۷ از نظر روابط تجاری، روند رو به رشدی را پشت سر گذاشته‌اند.

عمان نهمین کشور طرف تجاری ایران است و دو کشور طی سال گذشته بیش از یک میلیارد و ۱۶۱ میلیون دلار صادرات و واردات داشتند. در این مبادلات، ایران با صدور ۷۲۹ میلیون دلار و وارد کردن ۴۳۳ میلیون دلار کالا از یک موازنه تجاری مثبت ۲۹۶ میلیون دلاری برخوردار بوده است.

با در نظر گرفتن مناسبات تجاری کشورمان با سایر کشورها، سهم عمان در تجارت خارجی غیرنفتی ایران معادل ۱٫۶ درصد است که با توجه به ظرفیت این کشور در مقایسه با سایر طرف‌های بزرگ تجاری ایران، این عدد یک نسبت قابل توجه به شمار می‌رود.

در همین راستا و با هدف سرعت بخشیدن به روند مذکور، شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برگزاری پاویون ملی ایران را در نمایشگاه بین‌المللی دکوراسیون داخلی و صنعت ساختمان عمان  در دستور کار خود قرار داده است.

این رویداد معتبر که از تاریخ ۲۲ الی ۲۴ بهمن ماه سال‌جاری در شهر مسقط برگزار خواهد شد، میزبان بیش از ۱۵۰ شرکت در حوزه‌های مختلف شامل سنگ، کاشی و سرامیک، دیوارپوش و کف‌پوش، مبلمان، فرش و سایر صنایع مرتبط با دکوراسیون داخلی از کشورهای عمان، ایتالیا، امارات، آلمان، روسیه، قطر و هند خواهد بود که فرصت بسیار مناسبی برای معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی فراهم خواهد آورد.

علاقمندان به دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین رزرو غرفه می‌توانند با شماره تلفن‌های ۰۹۱۳۱۰۰۶۰۰۷، ۳۲۶۱۱۶۱۴ و ۰۳۱۳۲۶۱۲۵۵۹ تماس بگیرند.