You don't have javascript enabled. Good luck with that.
تاریخ : 1396/03/01
ساعت : 14:48

کشور ایران به دلیل داشتن پتانسیل های منحصربفرد خود می تواند به قطب صنعت گردشگری سلامت منطقه تبدیل شود ولی متأسفانه سوء مدیریت، فراهم نبودن بسترهای مناسب، قوانین و مقررات دست و پاگیر و همچنین فعالیت دلالان در این حوزه باعث شده است که گردشگری سلامت در ایران از رونق خوبی برخوردار نباشد و بهره برداری لازم از این فرصت صورت نگیرد.

موقعیت جغرافیایی ایران، وجود مراکز پزشکی و بیمارستان ها به همراه کادر مجرب و پزشکان متخصص در زمینه های مختلف پزشکی، وجود مراکز درمانی طبیعی در بسیاری از استان ها و همچنین فعالیت هتل ها و آژانس های مسافرتی در غالب نقاط کشور از جمله امتیازاتی است که ایران می تواند با بهره مندی از آنها در توسعه صنعت گردشگری سلامت به خوبی بدرخشد. اما همچنان گردشگری سلامت به عنوان مزیت پنهان اقتصاد ایران قلمداد می شود و سازمان ها و نهادهای دخیل مانند سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی، وزارت امورخارجه و اتاق بازرگانی آن طور که باید در این زمینه ایفای نقش نکرده اند.  

در این راستا و از آنجا که حضور در نمایشگاه های تخصصی بین المللی بهترین جایگاه برای انعکاس توانمندی ها و نقاط ضعف و قوت محسوب می شود، شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در نظر دارد برای چهارمین سال متوالی میزبان فعالان صنعت پزشکی و گردشگری سلامت کشورمان در قالب پاویون ملی ایران در نمایشگاه بین المللی تجهیزات و خدمات پزشکی عمان باشد. هفتمین دوره این رویداد از تاریخ 17 تا 19 مهر ماه در مسقط برپا خواهد شد و بی شک با برنامه ریزی هدفمند و همکاری تمامی سازمان های ذیربط می توان از طریق این نمایشگاه، گامی مؤثر در نیل به اهداف مدنظر و ارتقا صنعت توریسم پزشکی کشور برداشت.

کلیه متقاضیان و علاقه مندان جهت حضور در این نمایشگاه می توانند با بخش خارجی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان با شماره های 32612559-32612557-32601683-031 تماس حاصل فرمایند.