http://intexpo.ir/sites/isfahanfair.ir/intexpo.ir/contents/pms_item/4847_itemText.htmlstring(3643) "

نفت و گاز طبیعی، مهم ترین منابع تأمین انرژی بشر امروزی محسوب می شوند؛ به‌طوری که نفت خام ۴۵ درصد و گاز طبیعی ۲۵ درصد انرژی دنیا را تأمین می‌کنند؛ از این رو نفت و گاز در معادلات اقتصادی ـ سیاسی جهان اهمیت راهبردی دارند و در فرآیند روابط بین الملل نقش مهمی ایفا خواهند کرد. کشورمان ایران نیز به دلیل داشتن منابع عظیم نفت و گاز همواره مورد توجه جامعه بین­الملل بوده و توانسته است از صنعت نفت و گاز در تعاملات سیاسی و داد و ستدهای صنعتی و تکنولوژیک به خوبی استفاده کرده و پیشرفت های اقتصادی خود را تا حد زیادی وابسته به آن بداند. در این میان و به دلیل اهمیت ایجاد و استمرار روابط تجاری با دیگر کشورهای فعال در حوزه نفت و گاز و ارتقا جایگاه ایران در عرصه رقابت های جهانی، حضور در نمایشگاههای بین­المللی معتبر منطقه و جهان بهترین جایگاه برای معرفی توانمندی ها و قابلیت های  ایران و آشنایی با دیگر رقبا در صنعت نفت و گاز محسوب می شود. از این رو شرکت نمایشگاه های
بین­المللی استان اصفهان با همکاری سفارت ایران در ترکمنستان و عمان، سازماندهی غرفه های ایران و برگزاری پاویون ملی کشورمان را در دو رویداد معتبر جهانی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در دستور کار خود قرار داده است که کشورهای ترکمنستان و عمان به عنوان کشورهای هدف انتخاب شده اند.

بیست و دومین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی نفت و گاز ترکمنستان از تاریخ 11 تا 13 آبان ماه 96 و یازدهمین نمایشگاه و کنفرانس بین­المللی نفت و گاز عمان از تاریخ 6 تا 8 فروردین ماه 97 نمایشگاه هایی هستند که فعالان صنایع کشورمان و برترین های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی از بخش دولتی و خصوصی می توانند با مشارکت در آنها اهداف ملی و بین­المللی خود را دنبال کنند. 

بی شک حضور هدفمند و آگاهانه مدیران ارشد بخش دولتی و خصوصی، صاحب نظران متخصص و تصمیم گیرندگان کشورمان در این رویدادها گامی مؤثر در ارتقا جایگاه ایران در صنعت نفت و گاز منطقه و جهان و همچنین استفاده از پتانسیل های موجود در جهت توسعه همکاری های سیاسی و اقتصادی با ترکمنستان و عمان خواهد بود.

کلیه متقاضیان حضور در این رویدادها جهت رزرو غرفه و حضور در برنامه کنفرانس های جانبی می توانند با بخش خارجی شرکت نمایشگاه های بین­المللی استان اصفهان با شماره های 32611614-32601683-32612559-031 تماس حاصل فرمایند.

"